O NAS

CTM

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe

Drodzy Motocykliści i Motocyklistki, Koleżanki i Koledzy, zakochani w motocyklach i historii ruchu motocyklowego, pasjonaci, fani dobrej zabawy na jednośladach!

Stworzyliśmy nasze stowarzyszenie z myślą głównie o pielęgnacji tradycji historycznej, która powstała w pierwszej połowie XX wieku. Była ona początkiem zjazdów do Częstochowy, których organizację powierzono naszym przodkom istniejący wówczas Polski Związek Motocyklowy. Było poparte uznaniem zasług na rzecz ruchu cyklisków i motocyklistów, a także skutkiem uznania podejmowanych, interesujacych i ważnych inicjatyw.

O ich realizacji świadczą zebrane ludzkie życiorysy, zachowane wyjątkowe pamiątki, wszelakie dokumenty, unikalne metalowe znaczki i fotografie z tamtych lat.

To wszystko pod sztandarem Częstochowskiego Towarzystwa Cyklistów i Motocyklistów, pieczołowicie przechowanym podczas wojny przez motocyklową rodzinę Czerwińskich i przekazanym do częstochowskiego Muzeum, gdzie dziś prezentowany jest na stałej wystawie o historii miasta, świadcząc o pięknej przeszłości i ludziach z nią związanych.

Czas zaciera ślady, jednak tak wspaniała historia nie mogła zostać zapomniana jak i tak doskonale rozwinięta działalność CTCiM-u, którą od 1950 r. w zakresie sportowym realizuje CKM „Włókniarz”.

Jesteśmy motocyklistami, dziedzicami tamtych dokonań, sukcesów, spadkobiercami pasji i naszym celem jest utrzymanie tej fantastycznej, uszanowanej tradycji i ogromnie istotnej społecznej historii, chroniąc ją przed zapomnieniem oraz propagując ją w naszym codziennym zyciu.

Od kilku lat znów zaczęliśmy jeździć na motocyklach i kreować naszą aktualną tożsamość indywidualną i klubową. Staramy się tworzyć pozytywny klimat wokoło naszego motocyklowego świata. Udało się nam opisać historię, odszukać pamiątki i stale rozwijamy liczbę naszych członków. Dbamy o to, aby być dobrze postrzeganymi społecznie ludźmi.

Każdego roku w Częstochowie czekamy na wszystkich motocyklistów!

Przekonani pewni, że nasze dobre i otwarte miasto oraz Jasnogórski Klasztor Paulinów, pozwolą Wam poczuć, iż jest to doskonałe, najlepsze miejsce do zainaugurowania corocznego sezonu motocyklowego.

Z motocyklowym pozdrowieniem!

Zarząd  CTM Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego